Świetny start; Napoli 3:0 Bologna

SSC Napoli w swoim pierwszym meczu Serie A 2013/2014, pokonało Bolognę 3:0. Debiutancką bramkę dla Błękitnych zdobył Jose Maria Callejon, a dwie kolejne kapitan - Marek Hamsik.

Już w 6. minucie SSC Napoli mogło wyjść na prowadzenie. Goran Pandev poszedł razem z Gonzalo Higuainem skontrować. Macedończyk zgrał do Argentyńczyka, a ten po przebiegnięciu kilku metrów podał do środka nieco przed Marka Hamsika. Ten dał górną piłkę do Jose Callejona, który oddał fantastyczny strzał z woleja. Niestety Hiszpan nie miał szczęścia i trafił tylko w słupek.

Azzurri wyszli na prowadzenie dopiero w 33. minucie. Piłka została przerzucona na lewą stronę do Marka Hamsika. Ten oddał mocny strzał. Taka siła wystarczyła, aby bramkarz gości nie złapał piłki w ręce, a jedynie ją wybił prosto pod nogi Jose Callejon. Temu nic innego nie pozostało niż dostawić nogę i cieszyć się z pierwszego gola.

5 minut przed końcem pierwszej części spotkania na listę srzelców mógł również wpisać się Gonzalo Higuain. Zuniga podał piłkę do Hamsika, który wbiegł w pole karne. Słowak zagrał piłkę prosto do argentyńskiego snajpera, a ten ulokował piłkę w pustej bramce. Niestety sędzia odgwizdał spalonego.

Azzurri jeszcze przed końcem dwóch minut doliczonych do pierwszej części meczu powiększyli swoje prowadzenie. Piłka trafiła pod nogi Juana Zunigi, będącego po lewej stronie pola karnego. Kolumbijczyk był kryty przez obrońcę gości, więc oddał footbolówkę Markowi Hamsikowi. Ten ominął kilka graczy, a następnie wywiódł w pole bramkarza. Wsyatrczoło tylko strzelić na pustą bramę, co mu się udało.

Po 62 minutach Neapolitańczycy wygrywali już 3:0. Christian Maggio po rajdzie przez prawe skrzydło zagrał do środka, do Higuaina. Ten niestety nie opanował piłki, którą uciekła jemu oraz obrońcom gości. Na szczęście w pobliżu był Goran Pandev, który przejął footbolówkę, po czym podał do Marka Hamsika ustwionego przed polem karnym. Słowak popisał się bardzo dobrym trafieniem z pierwszej piłki, które był praktycznie nie do obrony przez tak ustawionego bramkarza.