Wykorzystana okazja; Napoli 2:0 Atalanta

SSC Napoli otrzymało szansę na odskoczenie rywalom, w postaci meczu na szczycie pomiędzy Interem, a Juventusem. Spotkanie zakończyło się remisem, więc wygrana Neapolitańczyków dałaby im prowadzenie w lidze. Tak też się stało, Błękitni wygrali 2:0 i są liderami.

Pierwsza połowa nie była aż tak porywająca jak druga. Dominowało w niej sporo błędów, podań "na pamięć" i strzów "na wiwat". Dlatego mimo wysokiego posiadania pilki, Błękitni nie mogli przechylić szali na swoją korzyść.

Słaba gra utrzymywała się do 59. minuty, kiedy to na murawę wszedł Jose Callejon. Następne siedem minut później Marek Hamsik zmienił Gorana Pandeva i gra nabrała kolorów.

Już pięć minut po wejściu na boisko Słowaka, Azzurri strzelili bramkę. Lorenzo Insigne zagrał długą piłkę po ziemii prosto pod nogi Marka Hamsika. Słowak od razu odegrał do wbiegającego Gonzalo Higuain. Argentyńczyk zrobił jedynie ruch do piłki i oddał celny strzał, zakończony sukcesem.

Atalanta została dodatkowo osłabiona w 74. mincuie, kiedy to Luca Cigarini po brutalnym faulu dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Przy okazji dyskusji z arbitrem żółty kartonik otrzymał również Jose Maria Callejon.

Przewaga Neapolitańczyków była widoczna, a wynik został podwyższony na 2:0. Po raz kolejny to Lorenzo Isnigne popisał się kluczowym podaniem. Młody Włoch zgobił trzech graczy gości i oddał piłkę Blerimowi Dzemailiemu. Ten piętką podał ją na wolne pole przed Jose Callejon. Hiszpan wykorzystał okazję i oddał strzał, z lewej nogi, na dalszy słupek, a footbolówka pojawiła się w siatce klubu z Bergamo.