Napoli pokonuje Borussię!

SSC Napoli w pierwszym meczu Ligi Mistrzów zdominowało Borussię Dortmund. Azzurri strzelili obie bramki po stałych fragmentach gry, a dla BVB, samobójczym trafieniem, zapunktował Juan Zuniga. Drużyna gości została podczas tego meczu osłabiona kontuzją Hummelsa i czerwoną kartką Weidenfellera.

W 16. mincuie moglismy mieć wynik 1:0. Gonzalo Higuain dostał górną piłkę za obrońców Borussii. Argentyńczykowi udało się ominąć jednego z defensorów, ale NEven Subotić z pod nóg 25-latka, wślizgiem, wykopał piłkę na aut.

Borussia również miała szansę na zdobycie gola. Robert Lewandowski dostał prostopadłe podanie w pole karne. Na szczęście Pepe Reina był na swoim miejscu. Dobitki próbował również Marco Reus, ale Lorenzo Isnigne wybił footbolówkę na rzut rożny.

SSC Napoli otworzyło wynik w 29. minucie. Po krótko wykonanym rzucie różnym nastąpiła wymiana podań pomiędzy Juanem Zunigą, a Lorenzo Isnigne. Gdy piłka Wróciła do Kolumbijczyka, dośrodkował on na główkę Gonzalo Higuaina. 25-latek wykorzystał okazję strzałem na dłuższy słupek.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, czerwoną kartkę dostał Roman Weidenfeller. Gonzalo Higuain dostał kolejną piłkę i był już sam na sam z bramkarzem gości. Z kolei ten, już przed polem karnym, wybił footbolówkę ręką, za co otrzymał czerwony kartonik.

W 62. mincuie Azzurri mogli prowadzić 2:0. Lorenzo Insigne przedryblował trzech zawodników Borussii w polu karnym. Gdy doszedł do linii końcowej, zgrał do środka. Niestety Marek Hamsik nie trafił czysto w piłkę.

Neapolitańczycy w 67. minucie podwyższyli wynik. Chwilę wcześniej, kilkanaście metrów przed polem karnym, zosytał sfaulowany Gokhan Inler. Do rzutu wolnego podeszli Jose Callejon oraz Lorenzo Insigne. Ten drugi popisał się fenomenalnym strzałem od poprzeczki. Langerank nie miał szans, aby obronić ten strzał.

Ale już trzy minuty później Borussia Dortmund wyszła z kontrą. Udało im się oddać strzał, ale po ręce Pepe Reiny, footbolówka trafinła w poprzeczkę.

Niestety w 87. minucie BVB "zdobyło" bramkę. Niemcy wrzuci piłkę w pole karne, a Juan Zuniga chcąć wybić piłkę, trafił w nią niefortunnie i strzelił samobója. Footbolówka została wbita od słupka i Reina mimo próby wybicia nie miał już szans.

Następny mecz Champions League Azzurri zagrają na Emirates Stadium przeciwko Arsenalowi Londyn.

Komentarzy: 19
Gandak
Gandak

Super mecz, dobra gra i zdecydowana wygrana. Dziękuję za to wszystko!

dumny milanista

Brawo Napoli ! FORZA PIPITA ALE !

mariusz72max

Przed meczem obawiałem się BVB i remis brał bym w ciemno a tu wygrana 2-1 cudowna brameczka Insigne Magia San Paolo robi swoje tak trzymać Forza Napoli Sempre[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1235165_657524590925650_1991927217_n.jpg[/img]

Chelsea_Fanboy

Mój typ się sprawdził, pewne zwycięstwo 2-1 :)

seriea
seriea

Brawo Napoli ! licze na Was w tej edycji LM.

Michał
Michał

Świetny mecz w wykonaniu całej naszej drużyny, a w szczególności Higuaina, który non stop szarpał, walczył i strzelił premierówą bramkę, Hamsika, który cały czas szukał piłki i starał się być pod grą oraz Lorenzo, za te jego wejścia i dryblingi no i piękny strzał z rzutu wolnego. Dodatkowo trzeba pochwalić obronę, która rozegrała bardzo dobre zawody nie pozwalając BVB strzelić ani jednej bramki. Duży udział miał w tym Reina z kilkoma znakomitymi interwencjami. Znaczący wpływ mieli na to nasi defensywni pomocnicy, Inler, którego przerzuty na nos były dzisiaj wyśmienite i Behrami, który wykonał kilka ważnych odbiorów. Boki obrony też sobie świetnie dzisiaj radziły, mimo tego samoboja, bardzo dobry mecz Zunigi, który cały mecz biegał od jednego końca boiska do drugiejgo, tak samo po drugiej stronie Maggio. Najsłabiej dzisiaj moim zdaniem Britos, który popełnił kilka głupich błędów, ale asekuracja ze strony Albiola pozwoliła na brak poważnych konsekwencji i Callejon, który nie był nam dzisiaj w stanie dac tyle, co Insigne na drugiej flance. Ale Hiszpan się jeszcze rozkreci, miejmy nadzieję już w meczu z Arsenalem. A co Urugwajczyka to wciąż uważam, że to nasze najsłabsze ogniwo i w pierwszym składzie powinien grać Paolo. Więcej mogli dac też zmiennicy. Pandev całkowicie niewidoczny, jego pozycja to jednak skrzydło, Mertens też mógł dac trochę więcej, niż ten jeden strzał z wolnego. Ale nie ma co krytykować, wszyscy Azzuri zasługują na pochwałę, bo nie codziennie wygrywa się z finalistą Ligi Mistrzów.

Soccavo
Soccavo

Jestem tak szczęśliwy,że nie mogę zebrać myśli i nie wiem co powiedzieć.Tak jak napisał Michax9 nie ma co krytykować(Britos na czele).Oszczędzmy krytykę na gorsze czasy,które mam nadzieję nie nadejdą.Fantastyczne zdanie powiedział Behrami:Dzięki mentalności jaka się wytworzyła teraz, zwycięstwa nie traktujemy jako coś niesamowitego,przeżywamy je jako normalną rzecz,spełnioną misję,i to właśnie tą mentalność przekazał nam Benitez i gracze,którzy do nas przyszli.

Matthew19
Matthew19

Świetny mecz Higuaina i Insigne. Jak dla mnie Zuniga mimo samobója, bardzo pozytywnie. Woził Grosskreuza jak chciał :) Miło ogląda się takie mecze jak wczorajszy

Napoli
Napoli

Jestem dumny z Napoli że wygrała z Borussią Dortmund to wielki wydarzenie. Najlepiej na boisku spisywał się higuain który był liderem Napoli i strzelił bramkę. Doprowadził też do tego że bramkarz Bvb dostał czerwoną kartkę. Fantastyczny mecz w wykonaniu całego zespołu nigdy tego meczu nie zapomnę . Benitez powinien być dumny z siebi ze stworzył taki zespół.

Gandak

Przede wszystkim muszę dać duży plus dla Insigne, Maggio, Hamsikowi i Zunidze. Wszyscy czterej, pomijając wolnego i samobója, zagrali świetne spotkanie. Trzeba im przyznać jedno - robili z zawodnikami Borussii co chcieli! Pamiętam jak, mniej więcej w 20-25 minucie, Lorenzo Insigne ominął czterech graczy Borussi, a dopiero piątemu udało się go sfaulować. Akcja godna Lionela Messiego. Cała czwórka tak grała i można podać po kilka takich przykładów. Dodatkowo Gonzalo Higuain bardzo dużo pracował w ataku i ten bardzo dobry strzał zakończony bramką. W bardzo dobrym momencie wybiegał i chyba ani razu nie został złapany na spalonego! Forza Napoli!

MEIRELES16
MEIRELES16

Dobry mecz :) końcówka trochę nerwowa ale to wszystko kwestia koncentracji . Forza Napoli

Kriksus
Kriksus

Pasjonujące spotkanie. Higuain zrobił to czego wszyscy oczekiwali, brawa dla niego, ale piłkarz meczu jak dla mnie to Insigne, bezcenny jak Hamsik, mózg zespołu, który nie zagrał jakiegoś kapitalnego meczu, ale cały czas jest groźny i to lubię ;) Na skrzydłach też Zuniga dynamicznie, świetnie również Maggio, któremu też parę razy udało się "przewieźć" rywali. Brawa również dla Callejona, odbiór piłki po stracie do końca, to się ceni. Nawet Britos oprócz kiksu z początku spotkania zaliczył parę dobrych podań i ten czyściutki wślizg, więc nie ma czego się czepiać. Najsłabiej chyba zaprezentował się Pandev, ale gdy wszedł zadaniem Napoli było korzystne utrzymanie wyniku i grał jakieś 15 minut więc nie miał się jak wykazać. Ale oglądało się na prawdę fajnie. Minus z wczorajszego dnia jest jeden - oglądałem skrót Marsylii z Arsenalem i kurcze OM jest zdolne zakosić 2 pkt, więc nie powinniśmy ich lekceważyć. Per Sempre !

Kevin09
Kevin09

Jestem kibicem BVB. Mimo wszystko pragnę pogratulować rywalowi wygranej. Wasi zawodnicy pokazali, że są godnym rywalem :)